W sobotę 19 maja odbyła się czwarta edycja biegu Rozalińska 13-tka, który od samego początku gromadzi na Osiedlu Rozalin w Lusówku biegaczy z całej Wielkopolski. Już drugi rok z rzędu na długo przed zawodami osiągnięty został limit zapisów zarówno w biegu głównym, jak i w kategoriach dziecięcych.

Rozalińska 13-tka to unikatowy bieg, którego malownicza, licząca 13 kilometrów trasa, biegnie wokół Jeziora Lusowskiego, przez co uznawana jest przez biegaczy za jedną z najpiękniejszych w Wielkopolsce. Ważnym czynnikiem jest także pogoda – Rozalińska 13-tka odbywa się w maju lub czerwcu, co przeważnie gwarantuje słoneczną aurę. Start i meta zawodów znajdują się na Osiedlu Rozalin w Lusówku.

Zwycięzcą biegu głównego, a zarazem całej tegorocznej edycji został Piotr Tomczyk z poznańskiego Klubu Sportowego PRO366, który wbiegł na metę z czasem 00:46:25. Na drugim stopniu podium znalazł się Mariusz Nowak z Różanek, a na trzecim Adam Sobczyński z Międzychodu. Najszybszą z pań była Małgorzata Brok z Plewisk. Zawodniczka klubu Fehlau Run Team ukończyła bieg z czasem 0:54:22.

Od 2017 roku w ramach Rozalińskiej 13-tki odbywają się także biegi dziecięce. Chłopcy i dziewczynki startują w trzech kategoriach wiekowych. Podobnie jak w przypadku biegu głównego, zwycięzcy biegów Junior są nagradzani medalami oraz pucharami. Tak samo było w tym roku, a listy startowe biegów dziecięcych zapełniły się do ostatniego miejsca na długo przed dniem zawodów.

Rozalińska 13-tka to nie tylko zawody biegowe. Jak co roku nie zabrakło atrakcji dla mieszkańców Osiedla Rozalin, dzieci oraz przybyłych gości, a także doskonałych nagród dla biegaczy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, przybyłym gościom, patronom, sponsorom nagród oraz podmiotom zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji Rozalińskiej 13-tki. Wierzymy, że w kolejnym roku znów uda nam się razem stworzyć wyjątkowe wydarzenie integrujące lokalną społeczność.

Fotorelacja z ROZALIŃSKIEJ 13-tki 2018